Nakties garsai

Nakties garsai

Naktį, tylomis žvelgiant į Paukščių taką, galima išgirsti, kaip pamažu, garsas prie garso, įsijungiant vis naujiems atlikėjams, užgimsta harmoningas kūrinys. Kartais tylus ir ramus, o kartais veržlus ir skardus, lyg vyktų varžybos dėl geriausio balso.

Galbūt netoliese švilptels švygžda, o jai pritardami, smuikeles išsitrauks svirpliai… O gal užkurks varlių choras ir kažkur čia pat stiklo karoliukus pabers stulgys… Arba griežlė paims džeržgiančią violončelę ir į taktą jai ūbaus pelėda iš miško glūdumos…

Kas atliks nakties kūrinį, iš anksto nėra įmanoma sužinoti… Nelygu kokia atlikėjų nuotaika, galima papulti į tylią simfoniją arba … trankų koncertą.

Jei tik naktis giedra ir nevėjuota, išeikime į tamsą, kuomet žvilgsnis siekia daugybę šviesmečių nutolusias žvaigždes, o klausa nepraleidžia nė vieno krebžtelėjimo. Pajauskime prieš mus atsiveriančią begalybę. Įsiklausykime į nakties garsus pievoje, miške ir prie vandens. Naktis, kuri stipriai užaštrina žmogaus pojūčius, be įspūdžių nepalieka nė vieno.

Trukmė – 3 val.

Stebėjimų pradžia – nusileidus saulei.